چمن مصنوعی، گوهر درخشان خانه

ماندگاری چمن مصنوعی
طول عمر چمن مصنوعی در برابر رفت و آمد سنگین
آذر ۲۰, ۱۳۹۸

چمن مصنوعی، گوهر درخشان خانه

چمن مصنوعی، گوهر درخشان خانه

آیا تا به حال درباره چمن مصنوعی و ماهیت آن فکر کرده اید؟

شاید برای شما هم پیش آمده که شاهد بحث افراد مختلف درباره چمن مصنوعی باشید و نظرات مخالف و موافق زیادی درباره نصب و استفاده از چمن مصنوعی  بشنوید.

هر دو دیدگاه مخالف و موافق، دلایل مهمی را برای حمایت از مواضع و اثبات ادعاهای خود ارائه می دهند. گفت و گو معمولاً به آنجا می رسد که آیا نصب چمن مصنوعی صرفه اقتصادی دارد یا نه.

چمن مصنوعی
چمن مصنوعی

نکات مهم جهت تصمیم گیری استفاده از چمن مصنوعی

  • برای نگهداری چمن مصنوعی به خرید یا اجاره ماشین چمن زنی نیازی ندارید .
  • چمن مصنوعی به آب بسیار کمی احتیاج دارد. فقط هنگام تمیز کردن و نظافت چمن مصنوعی، به آب نیاز دارد.
  • چمن مصنوعی در تمام روز های سال سبز است و تغییر فصل های مختلف (بهار، تابستان، پاییز، زمستان)، هیچ تاثیری بر ظاهر و کارکرد آن نمی گذارد.
  • پیشرفت تکنولوژی، بهبود فناوری ساخت و تحوّل در فرایند های طراحی و تولید، باعث شده که چمن مصنوعی هر چه بیشتر و بیشتر به چمن طبیعی شباهت پیدا کند. در سال های آغازین تولید چمن مصنوعی، محصولات اولّیه و ابتدایی، ظاهری بسیار غیر واقعی داشتند و هر بیننده ای به راحتی میتوانست آن را از چمن طبیعی تشخیص دهد. علاوه بر آن، رفتار و عملکرد آنها در هنگام لمس و تماس نیز بسیار ناخوشایند و غیر مطلوب بود.
چمن مصنوعی و ماشین چمن زنی

ولی امروزه بسیاری از افراد نه تنها با دیدن نمای ظاهری چمن مصنوعی، بلکه با راه رفتن بر روی آن و یا حتی لمس کردن با دست نیز نمی توانند چمن مصنوعی را از طبیعی تشخیص دهند و میان آن ها تمایز و تفاوتی قائل شوند.

برخی از افراد معتقدند که احتمال وقوع آسیب و صدمات بدنی ورزشکاران در صورت استفاده از چمن مصنوعی، بیشتر از چمن طبیعیست.

اما باید یادآوری کنیم که اگر چمن طبیعی به خوبی و با رعایت اصول حرفه ای نگهداری نشود، قسمت هایی از آن خشک شده و بافتی مرده و پوسیده را تشکیل می دهد. با از بین رفتن پوشش سبز و زنده چمن طبیعی در این قسمت ها، حالتی شبیه به چاله های کوچک و کچل پدید می آید که بستر خاک در زیر آن نمایان است.

کچلی چمن طبیعی
کچلی چمن طبیعی

پای ورزشکاران هنگام دویدن و فعالیت بر روی چنین چمنی، به این فرو رفتگی ها گیر می کند که ممکن است باعث سرنگونی و ایجاد جراحت در آنها گردد.

  • انواع حیوانات خانگی، چمن مصنوعی را دوست دارند و به خوبی با آن ارتباط برقرار می کنند. سگ و گربه خانگی، علاقه فراوانی برای استراحت و بازی بر روی چمن مصنوعی دارند. از سوی دیگر، بهداشت چمن مصنوعی بسیار بالاست و به راحتی نظافت و تمیز می شود. به طوری که برای بچه های خُردسال و کودکان بسیار مناسب و دلپذیر خواهد بود.

اگر فضولات و آلودگی ناشی از حیوانات خانگی، به خوبی از روی چمن مصنوعی نظافت شود، احتمال انتقال بیماری از طریق چمن مصنوعی، از میان می رود.

  • حشرات نمی توانند در چمن مصنوعی زندگی کنند زیرا شرایط ایده آل برای تغذیه، رشد و تکثیر آنها در چمن مصنوعی فراهم نیست. اما اگر نظافت چمن مصنوعی به درستی رعایت نشود، بقایای خوراکی و غذا، بافت های گیاهی و ذرات دیگر، درون بافت چمن مصنوعی انباشه می شود و بعضی از حشرات می توانند از این مواد تغذیه کنند.

چمن مصنوعی هیچ جذابیتی برای موجوداتی همچون مورچه، سوسک، پشه، مگس، زنبور، جیرجیرک، خرخاکی، مارمولک و …. ندارد و می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از پنهان شدن و تکثیر این حشرات، از چمن مصنوعی استفاده کنید.

 فقط باید جلوی تجمّع و انباشت آب بر روی سطح چمن مصنوعی را بگیرید. زیرا اگر چاله های کوچ آب، به صورت راکد و دست نخورده در چمن مصنوعی ایجاد شود، برخی حشرات از جمله پشه، می توانند درون آن تخم گذاری نموده و تکثیر شوند. در تصمیم گیری و انتخاب میان استفاده از چمن طبیعی یا چمن مصنوعی، نیازهای خود را مشخص کنید و انتظاراتی که از چمن مصنوعی دارید را به طور واقع بینانه در نظر بگیرید.

  چمن مصنوعی ، نمای خانه را بسیار لوکس و با شکوه می نماید.

چمن مصنوعی خانه

 اما در عین حال، به مقدار فراوانی زمان و هزینه برای مراقبت و حفظ وضعیت مطلوب نیاز دارد. این نوع مراقبت، یک کار تمام وقت است ولی ضامن آراستگی و جلوه چشمگیر خانه شماست.

 شاید نصب چمن مصنوعی در ابتدا گران به نظر برسد ولی در مدت زمان طولانی، ارزان تر خواهد بود و نگهداری آن آسان تر است.

گروه چمنسار با بهره گیری از افراد متخصّص و حرفه ای، میتواند شما را در انتخاب صحیح چمن مصنوعی با کاربری های متنوع از جمله مسکونی، تجاری، اداری، چمن مصنوعی باغ تالار، چمن مصنوعی مهدکودک، چمن مصنوعی مدارس، چمن مصنوعی روف گاردن، چمن مصنوعی بین موزاییک، چمن مصنوعی حیاط، همراهی کند.

شما میتوانید جهت مشاوره پیش از خرید چمن مصنوعی ازمشاوران ما در چمنسار مشاوره رایگان بگیرید.

تلفن تماس چمنسار :
۰۲۱۸۶۰۲۱۰۸۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *