چمن مصنوعی در مدارس

چمن مصنوعی مهدکودک
اسفند ۱۳, ۱۳۹۷
چمن مصنوعی روف گاردن
چمن مصنوعی روف گاردن
اسفند ۱۳, ۱۳۹۷

چمن مصنوعی در مدارس

چمن مصنوعی مدارس

چمن مصنوعی در مدارس

 

به مدیران مدارس پیشنهاد می‌کنیم تا نیازها و کاربریِ خود از چمن مصنوعی را به دقت مشخص کرده تا در کنار هم به بهترین نتیجه‌گیری و انتخاب برسیم.

در صورتی که چمن مصنوعی مناسب برای مدارس سه ویژگی مهم یعنی لطافت و نرمی ، ظاهر طبیعی و ماندگاری و دوام را همزمان داشته باشد ، گزینه ای ایده آل برای استفاده در فضای مدارس است .

تراکم بالا و ارتفاع متوسط الیاف ، ترکیبی را پدید می آورد که در اصطلاح عامیانه ” گوشته ضخیم ” نامیده میشود ; این حالت باعث افزایش قدرت جذب ضربه شده و بروز آسیب بدنی در هنگام سرنگون شدن را کاهش میدهد که همین امر از مهم ترین شاخص های ایمنی چمن محسوب میگردد .

تراکم بالا و ارتفاع الیاف متناسب با آن ، همچنین از کوبیده شدن و تغییر شکل زود هنگام الیاف جلوگیری مینماید .

ارتفاع کوتاه الیاف نیز سبب می‌شود حجمی از گرد و غبار ذرات جامد که در میان الیاف محبوس شده به راحتی با مکش جارو یا شستشو با آب و مواد شوینده معمولی نظافت شده و ظاهر زیبا و اولیه خود را بازیابی کند.

برای جلوگیری از کوبیده و تخت شدن الیاف در مدل های با ارتفاع الیاف بلند ، در هنگام اجرا از شن سیلیس یا گرانول لاستیک به عنوان پرکننده استفاده میشود.

چمن مصنوعی برای حیاط مدارس

چند سالیست که بهبود محیط تحصیل دانش آموزان مورد توجه مسئولین ذیربط قرار گرفته. برای ارتقاء امکانات مدارس، گزینه های متعددی در دسترس است.

تجهیزات کمک آموزشی یکی از آنهاست. تجهیزات مرتبط با ورزش، تفریح، بازی و سرگرمی دانش آموزان، یکی دیگر از این راهکارهای خلاقانه و نوآوری های مفید می باشد.

در چند سال اخیر، نصب چمن مصنوعی برای مدارس، در مرکزیت توجه مسئولان قرار گرفته و استفاده از آن را به همه مجموعه های آموزشی و پرورشی توصیه می نمایند.

هنگامی که از چمن مصنوعی سخن به میان می آید، بخش بزرگی از مردم به یاد زمین فوتبال می افتند. این مساله طبیعیست زیرا جاییست که نامش با چمن اجین شده.

چمن مصنوعی فوتسال

ولی چمن مصنوعی فوتسال (اصطلاحی که به اشتباه برای مینی فوتبال به کار می رود)، تفاوت های آشکاری با چمن مصنوعی تزئینی مورد کاربرد در فضاهای شهری دارد.

ما چمن مصنوعی تزئینی را در محیط های گوناگونی می بینیم از جمله فضای مسکونی و خانه های خودمان، محل کار و کسب درآمد مانند ادارات، جاهای تجاری و مراکز خرید.

در گذشته این گونه مرسوم بوده که چمن مصنوعی مدارس از انواع مخصوص فوتبال و با ارتفاع الیاف ۵۰ میلی متر انتخاب می شده.

چمن مصنوعی فوتبال

چمن مصنوعی فوتبال نسل سوم دارای ویژگی هاییست که از نظر ظاهری و دیگر خصوصیات عملکرد، آن را برای زمین های حرفه ای و اختصاصی فوتبال، ایده آل می نماید.

ولی ویژگی های متمایز چمن مصنوعی فوتبال، دلیل نمی شود که این چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه انتخاب شود.

برای نصب چمن مصنوعی فوتبال، به مقدار فراوانی مواد پُر کننده همچون شن سیلیس و گرانول لاستیک لازم داریم.

برای زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال، به منظور جذب ضربات پای بازیکنان و کاهش درد و کوفتگی ناشی از سرنگونی و زمین خوردن، باید از لایه های ژئوسینتِتیک نرم و ضربه گیر استفاده شود.

پوشش های نمدی، اسفنجی و ابری از مواد پلیمری مختلفی ساخته می شود. یکی از این لایه ها ژئوتکستایل نام دارد که جنس آن معمولا از پلی پروپیلن است.

این لایه در زیر چمن مصنوعی پهن می شود و باعث ایجاد نرمی در چمن مصنوعی می گردد. به دلیل عدم تماس لایه پشتیبان چمن مصنوعی با سطح زیرین، فرسایش آن کم شده و ماندگاری چم مصنوعی افزایش می یابد.

ولی چمن مصنوعی تزئینی، دردسرهای نصب چمن مصنوعی فوتبال را ندارد. گاهی اوقات برای دوام بیشتر و بهبود ظاهر چمن مصنوعی، شن سیلیس به آن اضافه می گردد.

شن سیلیس باعث ایستایی الیاف شده و از لایه پشتیبان در برابر سایش و نور خورشید محافظت می کند.

کارشناسان شرکت چمنسار، نکات شگفت انگیزی را به شما می گویند که در جای دیگری نخواهید یافت. همچنین، بهترین نصب چمن مصنوعی را از ما بخواهید.

باور ما اینست که بهترین خدمات، شایسته مردم ماست.

چمنسار یار ماندگار

ما در مقاله‌ی مرتبط دیگری به بررسی چمن مصنوعی مهد کودک پرداخته ایم.

3 Comments

  1. محسن گفت:

    چمن مصنوعی برای مدارس چه تفاوت هایی دارد؟

  2. میلادی گفت:

    سلام
    میخواستم بدانم آیا چمن مصنوعی مدارس با مهدکودک متفاوت است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =